.1. trieda

Básnička:                                                                                                                                                 Dobré ráno slnko vstalo, na detičky zamávalo. Podte deti poďte von, pobehať si na náš dvor. Deti prišli , poskákali, po slniečku pobehali. Prišiel vietor fu fu fu, zahnal deti z dvora dnu.

Básnička:

Zvoní, zvoní , zvonček malý , upratovať by sme mali. Kto nechce byť lenivec, dá na miesto každú vec. Knižky , hračky, farby, báby, kočíky či autodráhy. Kto nechce byť lenivec, dá na miesto každú vec!

Pieseň : Upratujem hračky :

Zvoní, zvoní zvonček malý upratovať by sme mali. Kto nechce byť lenivec dá na miesto každú vec. Hračky, farby, knižky, báby. Kočíky či autodráhy. Všetko svoje miesto má , či sme v škôlke , či doma.

Basnička: Tak ma vezú ako vláčik bystro dolu brehom, nechávajú koľajnice medzi bielym snehom.

Pieseň : Bim, bam Bim, bam spadla vločka snehová. Bim, bam. Bim, bam. Zobudila medveďa. Vstáva medvéď Bim, bam, bom, zober sánky a poď von. Medvéď sa však naľakal, že on veru pri včas vstal. Obrátil sa zavrel dom. A ďalej spal bimbam, bom.

Pieseň : Išla sova na tanec

Išla sova na tanec vyfintená veľmi , prestala sa poza pec , pratala sa dvermi. Keď ju vrabec uvidel , hneď ho svrbí nôžka, pod sovička na tanec skočíme si stroška. Tančil vrabec strapatý , tance samé nové , postúpal on na päty milej pani sove. Pozor vrabec pozor daj, ak sa bojíš búrky, nestupaj mi na päty ani na pazúrky. Nalákal sa tanečník že mu zláme kosti, nik už sovu nepojal od tej mrzutusti.

Báseň: Hľadí zajac

Hľadí zajac vzad i vpred, jeho chyžky zrazu niet. Len na chvíľu vyšiel von, zasypal sneh celý dom.

Pieseň: Hľaďte deti husto sneží

Hľaďte deti husto sneží, malý zajko poľom beží, hopy sem a hopy tam, kdeže sa len podieť mám? Príď k nám zajko do školičky, zahráme Ti na husličky, fidli sem a fidli tam tu nebudeš nikdy sám.

Báseň: Vesmírne putovanie

Poďte s nami milé deti, Nasadneme do rakety. Preskúmame šíre svety, Hviezdy, mesiac i planéty.

Básnička: Zúbky

Keď chcem zdravé zúbky mať, musím si ich umývať. S kefkou, pastou čarujem, nečistôt sa zbavuje. Ráno večer, pamätám celý deň sa usmievam

Pesnička: Anička dušička

Anička, dušička, poď si ku mne hopkať, kúpim ti čižmičky, hej čo ti budú klopkať

Pesnička: Šašo

Žil raz jeden šašo, každý sa mu smial, vždy keď hrala hudba iba v kúte stál. poď k nám milý šašo, nemusíš sa báť, naučia ťa deti tancovať. šašo, šašo, hovor si čo chceš, šašo šašo, tancovať už vieš. šašo, šašo, už sa iba smial, pretancoval celý karneval.

Básnička: Naša Micka

Naša Micka strakatá, mala 4 mačatá. Jedno malo čierne uško, druhé malo čierne bruško. Tretie priadlo babke nite a to štvrté uhádnite. A to štvrté strakaté, po mamičke okaté

Pesnička: pes a mačka

Pes a mačka, pes a mačka, to je večná naháňačka.Pes a mačka, pes mačka, to je večná naháňačka

Básnička : Osievame múčku

Osievame múčku v slame ňom klobúčku, čo naosievame mlynárovi dáme. Čo zvýši to Mariši, čo zostane to Zuzane

Pesnička : Haló húsky

Haló húsky do kapusty, haló húsky do žita, krajšia je tá malá dievka, ako taká veliká. Tá malá si húsky pasie, tá veľká ich nepasie, tá pozerá na šuhajka či jej s nimi pomôže.

Pesnička: Na ceste si dávaj pozor

Na ceste si dávaj pozor, cesta nie je park. vždy sa pozri vľavo vpravo a nie naopak. Na ceste si dávaj pozor cesta nie je park. Už to vedia všetky deti prečo je to tak.

Pieseň : Ja som vám veľký pán

Ja som vám veľký pán , červený som tulipán . Moja hlávka kalich veľký zdobí v meste parky všetky. Ja som vám veľký pán červený som tulipán. A my sme púpavy , kvitneme hneď od jari. Na hlavičke žlté vlasy , Lúčina je plná krásy . A my sme púpavy kvitneme hneď od jari

Pieseň: Na dvore býva sliepočka naša

Na dvore býva sliepočka naša. Ona nám biele vajíčka znáša. Kot, kot dák, kot kot dák ona nám biele vajíčka znáša . Kohútik ten je na dvore pánom . On budí ľudí kazdučkým ránom ki ki ri kí ki ki ri kí on budí ľudí kazdučkým ránom. Mačička čierna na slnku leží , keď zbadá myšku hneď za ňou beží mňau mňau mňau, mňau mňau mňau. Keď zbadá myšku hneď za ňou beží

Básnika: Dievčatá

Komu ja vajíčko darujem, toho ja úprimne milujem. Komu ja vajíčko dám, toho veľmi rada mám.

Básnička : Chlapci

Šiby- ryby mastné ryby, kus koláča od korbáča. Ešte tomu groš, už je toho dosť.

Pesnička: Sedemdesiat súkien mala

1.

Sedemdesiat sukieň mala,
a predsa sa nevydala.
[:a ja nemám iba, iba jednu,
pýtajú ma až za Viedňu.:]

Sedemdesiat tisíc mala,
a predsa sa nevydala.
[:a ja nemám iba, iba zlatý,
dostal sa mi bajúzatý.:]

Pod oblôčkom vyskakoval,
štyri groše ukazoval,
[:dajte mi to, dievča, dievča vaše,
a ja vám dám štyri groše.:]

Pesnička: Išla sova na tanec

1.
Išla sova na tanec vyfintená veľmi,
pratala sa poza pec, pratala sa dvermi.

2.
Keď ju vrabec uvidel, hneď ho svrbí nôžka,
pď sovička na tanec, skočíme si troška.

3.
Tančil vrabec strapatý tance samé nové,
postúpal on na palec milej pani sove.

4.
Pozor, vrabček, pozor daj, ak sa bojíš búrky,
nestúpaj mi na päty, ani na pazúrky.

5.
Naľakal sa tanečník, že mu zláme kosti,
nik už sovu nepojal po tej mrzutosti.

Pesnička: Ďobe ďateľ do kôry

Ďube, ó ďube,
ďube ďateľ do kôry.
Červi, ó červi,
červíček mu hovorí:
Neďub ďateľ do kôry,
vyďubeš tam otvory!
Ó neďub, ó neďub
neďub ďateľ do kôry!

Básnička: Panda

Aha,panda Vanda. Bude veľká sranda. Čiernobiele klbko kotùľa sa vrtko. Jeden, dva, tri bambusy vloží naraz do pusy. Na nose má neustále tmavočierne okuliare. Dole si ich nechce dať, vraj chce dobre vyzerať.