. 2.trieda

Pesnička: Jeden, dva, tri, štyri, päť

Jeden, dva, tri, štyri, päť, spočítam si všetko hneď. Päť kvietočkov na lúke, päť prštekov na ruke ..päť guľôčok v jednej jamke, utekajme k našej mamke..Jeden, dva, tri, štyri, päť, už to vieme naspamäť !

Básnička: Tvárička

Kde mám očká? Ahaa, tu sú..a nad bradou mám zas pusu.
Kde mám ušká? Dve ich mám, večer si ich umývam.
A nos kde je? Nevidím.. najskôr očká otvorím ,potom noštek uvidím.

Básnička: Každá rúčka má prstíčky..

Každá rúčka má prstíčky, zovrieme ich do pästičky, bum-bum, na vrátka, to je rozprávka krátka..
Ručičky sa spolu hrajú, roboty sa neľakajú, bum-bum,na vrátka, to je rozprávka krátka.

Básnička: Pozor Peter, pozor Katka !!!

Pozor Peter, pozor Katka , teraz príde križovatka. Ulica, to nie je dvor, cesty stráži semafor.

Pesnička: (na melódiu Pec nám spadla)

Pozor deti, pozor deti, auto cestou rýchlo letí. Musíme si pozor dať a na cestu nevchádzať .. Vyhľadáme, vyhľadáme, pekne prechod pre chodcov, slušné deti po ňom chodia, mimo neho radšej stoj!

Básnička o žltej farbičke

Vraví žltá farbička, že je celkom maličká. Každý s ňou vraj farbí stále, slnko ba i okuliare. Hviezdy, ba i mesiac zlatý, pre princeznú dlhé šaty. Preto prosí, nahlas kvíli: - Šetrite ma, moji milí.

Básnička: ,, Jeseň“

Pani jeseň prišla k nám, krásne farby dala nám. Vyfarbila stromy, lesy, dajme všetko na výkresy. Príroda sa s farbou lúči, pri jesennom teplom lúči.

Pieseň: ,, Krok za krokom“

Idem pekne krok za krokom, bežkám si do školičky. V škôlke je nám teplo, milo, tak ako u mamičky. Celý deň sa pekne hráme, na hračky si pozor dáme. A tú pani učiteľku vo všetkom poslúchame.

Pesnička: Bolo raz jabĺčko

Bolo raz jabĺčko krásne, malo líčka červené. Jeho jasná farba žiari a mamka daj ho mne. Keď som zaťala doň zúbky, pochytil ma veľký strach, lebo červík vyšiel z hĺbky a stal si na svoj prach. Bolo nám to obom trápne, že má nahryznutý dom. On sa urazene vztýčil a vyplazil sa von.